Aktiviteler

Kapadokya’nın büyülü güzelliğini keşfedin!

 

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları’nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya’nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu’nun da önemli kavşaklarından biridir.

  • Bu alanı ziyaret etmek için en iyi yolu, vadilerden yürüyüş, yaya.
  • Güneş doğarken bir sıcak hava balonu ride gerçekten bir kez-in-a-ömür boyu deneyim.
  • Ata binmek Kapadokya’nın güzelliklerini keşfetmek için mükemmel bir yoldur.

Kapadokya turları

Misafirlerimiz için yarattığımız gerçekten benzersiz ve heyecan verici turlarımız var! Ayrıca profesyonel tur rehberleriyle düzenli veya özel turlar düzenliyoruz.

Göreme Müzesi ve Peri Bacası Turu – 60€ kişi başına

Vadisi ve Derinkuyu Yeraltı Şehir Turu – 75€ kişi başına

Sıcak Hava Balon Turu

Kapadokya’yı (Güzel Atlar Ülkesi) keşfetmenin en güzel yollarından biri, Kapadokya’nın derin vadilerinde ve kaya oluşumları arasında Sıcak Hava Balonu ile süzülerek uçarken sessizliğin ve huzurun tadına varmak olacaktır.

Kapadokya’nın güzelliklerini ziyaretçilerine sunan Sıcak Hava Balon uçuşlarına talep, bölgenin sunduğu mükemmel hava koşulları ve muhteşem Peri Bacaları nedeni ile her yıl artış göstermektedir.

Gün doğumu ile birlikte  yapılan uçuşlar nefes kesici ve ömür boyu unutamayacağınız bir macera vaat ediyor.

1 Saatlik gün doğumu uçuşu – 150 € kişi başına (çocuklar indirim yoktur)

Kapadokya ATV Gezisi

ATV Gezileri, Kapadokya vadileri vasıtasıyla ailenizle birlikte maceraperest ve heyecan verici anlar yaşadığınız turlardır. Bir arabayı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız ve ehliyetiniz olmadan olsa bile, bu tür bir spor herkese uygundur ve çok eğlencelidir.

1 saat – 30€ kişi başına

At Gezisi

Kapadokya’yı farklı bir şekilde keşfedin. Vadi ve Kapadokya’nın muhteşem manzarasıyla at sırtında gezebilirsiniz. Binicilik, trafiğinizden ve kalabalığınızdan uzakta bulunan küçük pistlerde büyük bir mesafeyi kapsamanızı sağlar. Göreme Açık Hava Müzesi, Pasabag ve Devend Vadileri peri bacalarının büyüleyici fresklerle bezenmiş ve oyma kiliselerini keşfederek, tam bir gün geçerek bölgeye girmek için bir fikir edinebilirsiniz.

1 saat – 30€ kişi başına

Hamam

Temizlenmenin tarihi günümüzden yüz binlerce yıl öncesine gidiyor. Farklı coğrafyalardaki farklı kültürler, temizlik konusunda benzer gelenekler ve ritüeller geliştirdiler: Yıkanmak için kapalı yerler inşa etme tarihi Hindistan, eski Mısır, antik Ege ve Yunan uygarlıklarına kadar uzanıyor.

Arkeolojik çalışmalarda farklı tarihlere uzanan hamam kalıntıları bulunmuş olsa da, günümüz hamamlarına çok benzer işlevler gören, içi ısıtılan, sıcak su akan binaların yaygın olarak ilk kez M.Ö. 5. yüzyılda Atina’da kullanıldığı kabul ediliyor.

Anadolu’ya gelen Türkler beraberinde getirdikleri banyo geleneğini Roma ve Bizans gelenekleriyle birleştirdi.

40€ kişi başına

Türk Gecesi

Kapadokya’daki bir mağara restoranında eğlence şovunu kaçırmayın. Göbek dansçılarını ve folklorik dansçılarını, Türkiye’nin birçok farklı bölgesinden renkli kostümleri eşliğinde geleneksel bir Türk türkü grubuyla birlikte görme şansına sahipsiniz. Akşam, sınırsız alkolsüz ve alkollü içecekler, eksiksiz bir geleneksel Türk yemekleri ve otelinize transfer hizmeti sunar.

60€ kişi başına

Derviş Gösterisi

 

 

 

40€ kişi başına

Havaalanı Transferi Kayseri’ye/Kayseri’den,  Nevşehir’e/ Nevşehir’den – 12€ kişi başına

Dedeli Deluxe, Yuki Tur Grubunun bir parçasıdır. TURSAB, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesiyiz ve 3894 no’lu lisans altında faaliyet gösteriyoruz. Tescilli seyahat acentemiz, Kapadokya ve Türkiye genelinde grup ve özel turlar sunuyor.